توصیه‌هایی برای خرید مبل راحتی با کیفیت

در این مطلب تلاش بر آن می باشد که به توصیه‌هایی برای خرید مبل راحتی تخت شو بپردازیم. شما یک سبک مبل را در نظر و تصمیم به خرید آنرا دارید. اما خرید مبل تنها انتخاب سبک و رنگ نیست. قبل از اینکه خرید کنید ( که احتمالا ًیکی از گران‌ترین وسایل خانه‌ شما خواهد بود ) مطمئن شوید و بدانید به دنبال چه چیزی هستید.

سایز مبل

 قبل از خرید مبل راحتی ( تخت شو ) ، مطمئن شوید که ابعاد آن برای فضای منزلتان مناسب است. ارتفاع، عرض، طول، عمق، و دسته ها را اندازه بگیرید. اگر مدل مبل راحتی تخت شو باشد، حالت تخت را نیز در نظر بگیرید حتی ابعاد آن.   مطمئن شوید که این مدل مبل راحتی تخت شو از درب ورودی منزل و اتاق ها، درها و در صورت لزوم از پله‌ها عبور می کند یا نه. 

ساختار مبل راحتی

چیزهای زیادی وجود دارند که صرف ساخت مبل راحتی ( تخت شو ) می‌شود. هنگام خرید مبل راحتی در مورد چیزی که برای آن پول می‌دهید ( ساختار مبل راحتی ) مشاوران فروش توضیح می دهند که به چه دلیل این مدل توصیه می‌شود. همیشه بهترین چیزی را که می‌توانید بخرید، انتخاب نمایید. پشت مبل را را با دست چک کنید تا فضای خالی وجود نداشته نباشد، چون تو خالی بودن مبل راحتی تختخواب شو  معمولا ً نشان‌دهنده ساختار ضعیف آن است.

گزینه‌های تاروپود و بافت پارچه در مبل راحتی

 اگر مبل راحتی در یک اتاق خانوادگی (نشیمن و حال) باشد و فعالیت‌های زیادی روی انجام گیرد ( کودکان، حیوانات خانگی و غیره ) یک پارچه با دوام و بافت ضخیم را انتخاب نمایید. اگر در یک اتاق رسمی ( پذیرایی ) قرار داشته باشد، می‌توانید پارچه های ابریشمی و با بافت ظریف و لطیف و براق را انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که مبلی را خریداری کنید که طرح و بافت آن سبک زندگی شما را منعکس کند نه تنها ظاهر آن.

رنگ و الگو در مبل راحتی

در خرید مبل راحتی ( تخت شو ) رنگ و الگو برای دو دلیل مهم هستند. گزینه رنگ تزیینی است . گزینه دوم الگو می باشد که فضای بصری زیادی را اشغال می‌کند و تاثیر زیادی بر ظاهر اتاق شما خواهند داشت. پس حتما ً رنگ و الگوی مد نظرتان را انتخاب کنید که  بتوانید مدت زیادی با آن‌ها زندگی کنید. مورد دیگر این است که بسته به مکانی که قرار دارند ، مبلمان ها می‌توانند شاهد حرکت زیادی باشند و در نتیجه آسیب ببیند. رنگ‌های روشن و الگوها می‌تواند به نظم و کوتاه و بلند کردن کاناپه کمک کند.

کوسن ها و بالش ها

به عنوان یک قاعده کلی ، روکش صندلی‌ها در یک نگاه می تواند تمیز و مرتب باشد، اما الزاما ً به این معنی نیست که بهترین انتخاب برای خانه شما می باشد. روکش بالش ها و کوسن ها باید عالی باشد تا بتوان به راحتی آن‌ها را تمیز کرد. همچنین به این دلیل باید عالی باشد که اگر می‌خواهید دکوراسیون خود را با فصل‌ها عوض کنید، به راحتی می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. 

آسودگی در مبل راحتی

وقتی که یک مبل را انتخاب می‌کنید، قبل از این که شما مبل را در فروشگاه بخرید. دراز بکشید، پاهای خود را بلند کنید، سر خود را بر روی دست قرار دهید – هر کاری که شما در خانه انجام می‌دهید باید در فروشگاه انجام شود. خودتان را در مورد این که چگونه از آن استفاده خواهید کرد، رها کنید.

هزینه مبل راحتی

هزینه مبل راحتی به شدت تغییر می‌کند و بهترین کیفیتی که می‌تواند با بودجه شما هماهنگ باشد باید یک اولویت باشد.  قانون طلایی کیفیت مبل در برابر قیمت مناسب را به خاطر داشته باشید تا انتخاب درستی داشته باشید.