راهنمای خرید

راهنمای خرید مبل ال + عکس

مبل ال_آرا سوفا

اگر علاقه دارید که دکوراسیون شما خاص، شیک و امروزی باشد در خرید مبل دقت کنید. حتما نام مبل ال را شنیده اید.

مبل ال تخت شو انواع مختلفی دارند که ویژگی های هر کدام متفاوت است و برای یک سبکی از دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرند.

راهنمای خرید مبل ال راهنمای خرید مبل ال + عکس

در مطلب راهنمای خرید مبل ال میخواهیم به تمام سوالات شما که حتما هنگام خرید و سفارش این مبل، با آن ها مواجه می‌شوید و همچنین راجع نحوه دکوراسیون کردن آن ها توضیح دهیم تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

 

مبل ال چیست؟ چه تفاوتی با مبل سکشنال دارد؟

مبل ال بخرم یا مبل معمولی؟ مبل سکشنال چیست؟ مبل ال چیست؟ مبل ال همان مبل بخش بندی شده است؟ این ها از سوالات پر تکرار و گیج کننده‌ای هستند که ممکن است هنگام خرید یک مبل ال یا اسپرت به ذهنمان برسد. که با توجه به اهمیت نقش مبل در دکوراسیون منزل شما، بهتر است قبل از انتخاب و خرید مبلمان مدنظرتان به آن ها پاسخ دهید.

راهنمای خرید مبل ال راهنمای خرید مبل ال + عکس

انتخاب مبل مناسب برای اتاق پذیرایی، بیشتر سلیقه‌ای است و هر کسی باید با توجه به سلیقه خود نوع مبلمان مناسب برای منزلش را انتخاب کند، اما عواملی مانند نوع خانه و فضای کوچک یا بزرگ آن نیز در این تصمیم گیری بی تاثیر نیست.

راهنمای خرید مبل ال راهنمای خرید مبل ال + عکس

امروزه با گذشت زمان و پیشرفت حوزه طراحی مد و دکوراسیون در دنیا، به گونه‌ای از مدل های مبلمان بر می‌خوریم که دیگر به صورت یک تکه و کامل تولید نمی‌شوند. بلکه این مدل ها در کارگاه های تولیدی مبلمان به صورت بخش بخش ساخته می‌شوند و در نهایت در اتاق پذیرایی شما، نشیمن های جدا جدا تولید شده به یکدیگر متصل می‌شوند که شکلی زیبا و دلخواه شما را به خود می‌گیرند. این مدل مبل ها اصطلاحا به مبل های سکشنال یا بخش بندی شده معروف هستند. که از معروف ترین مدل های مبل سکشنال در ایران، مبلمان ال هستند.

راهنمای خرید مبل ال راهنمای خرید مبل ال + عکس

مبل ال به مبلی گفته می‌شود که نشیمن های آن به صورت حرف (L) انگلیسی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. مبل های ال به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که فضای بیشتری را برای نشستن در اختیار شما قرار می‌دهند.

مبل ال تختخواب شو جدید

مبل ال تختخواب شو جدید_آرا سوفا

 

انواع مدل های مبل سکشنال (بخش بندی شده)

مبلمان در ایران به دسته مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل یا همان سلطنتی تقسیم می‌شود که در این بین مبلمان ال ، یک دسته بندی جداگانه در صنعت مبلمان نیستند بلکه یک ویژگی و مزیت در چیدمان دکوراسیون منزل حساب می‌شوند و می‌توان هر مدل مبلی را به صورت (L) شکل تولید کرد .

نمونه محصولات مبل ال  تخت شو آرا سوفا

مبل ال فرانسوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در کل مبل ال فرانسوی، به همان شکل مبل ال است؛ منتها ظاهری استیل یا کلاسیک به خود گرفته است. برخلاف مبلمان ال معمولی که ظاهری اسپرت و مدرن دارند، مبلمان ال فرانسوی با ظاهر استیل و کلاسیک خود، ترکیبی از دکوراسیون شیک و اسپرتی را به نمایش می‌گذارند.

مبل ال کُنج فرانسوی نیز همان مبل ال فرانسوی است که در چیدمان دکوراسیون ممکن است در کنج یا وسط اتاق پذیرایی قرار بگیرد.

راهنمای خرید مبل ال راهنمای خرید مبل ال + عکس

چگونه مبل ال را بچینیم؟

در راهنمای خرید مبل ال از مهمترین مزیت مبلمان ال شکل این است که در عین این که بسیار جادار هستند، فضای کمی از اتاق نشیمن را به خود اختصاص می‌دهند. حتی با استفاده از مبلمان ال، می‌توانید از قسمت های کنج و پرت اتاق پذیرایی خود نیز بهره ببرید. شاید به همین دلیل باشد که استفاده و چیدمان مبل ال در خانه‌های کوچک نیز توصیه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به رنگ اتاق نشیمن، هماهنگ‌ترین رنگ آن را خریداری کنید. در این صورت منزل شما تبدیل به یک خانه مدرن و شیک می‌شود.

نکته‌ای که باید در انتخاب مبل ال شکل توجه داشته باشید این است که فضای نشیمن شما مناسب نوع مبل باشد! یعنی اتاق پذیرایی شما دارای کنج باشد تا مبل ال را در آن قسمت قرار دهید.

انواع مبل ال

انواع مبل ال-آرا سوفا

ابعاد مبل ال چقدر است؟

در حال حاضر مبل‌های موجود در آرا سوفا دارای اندازه و ابعاد خاصی هستند که شما می‌توانید با استفاده از این ابعاد خرید خود را راحت‌تر انجام دهید و مبلمانی مناسب سایز اتاق نشیمن خود خریداری کنید. قبل از هر کاری شما باید فضای اتاق نشیمن خود را اندازه گیری کنید. یعنی ابتدا طول و عرض و ارتفاع اتاق خود را اندازه گیری کنید، سپس جهت سفارش و خرید مبل ال اقدام کنید.

ابعاد مبل ال کنج

در راهنمای خرید مبل ال شکل چیدمان مبل ال در کنج، فضایی دنج و راحت را در خانه بوجود می‌آورده و به خوبی آن را از سایر قسمت‌های خانه جدا می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا از فضای خانه به صورت کامل استفاده شود؛ چرا که در حالت معمولی نمی‌توان از گوشه های خانه به خوبی استفاده کرد. مگر اینکه با استفاده از گلدان قسمت های کنج اتاق را پر کنید. اما اگر مبلمان ال شکل را در آن قسمت ها بچینید؛ از گوشه ها و فضا های پرت خانه نیز به خوبی استفاده کرده‌اید.

مبل ال راحتی تخت شو آرا سوفا با سه کنج

مبل ال راحتی تخت شو آرا سوفا با سه کنج

چیدمان مبل ال در خانه های کوچک

از میان تمام مبل‌های موجود در بازار، مبلمان ال بیشتر مورد توجه افرادی هستند که اتاق نشیمن کوچکی دارند. این مبلمان علاوه بر راحتی، و زیبایی منحصر به فرد خود، از اندازه مناسبی برای استفاده در خانه های کوچک نیز برخوردار هستند.

حالت های مختلفی برای چیدمان مبل ال در خانه های کوچک وجود دارد. که با جابجایی در ضلع های مبل ال، می‌توان تغییر چشم گیری را در ظاهر اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. در بعضی از این مبل‌ها، قسمت کوچک یا ضلع کوچکتر (L) به کاناپه اصلی متصل می‌شود، در برخی مدل‌های دیگر این قسمت قابلیت جدا شدن و تبدیل به مبلی مجزا را دارد و مدلی دیگر از مبلمان به شکل ال به این صورت است که دو کاناپه با یک میز در قسمت زاویه به یکدیگر متصل می‌شوند.

بهترین چوب مبل ال کدام است؟

میزان چوب به کار رفته در مبلمان ال شکل به نسبت مبل های دیگر بسیار کمتر است. با این حال باز هم باید به جنس چوب مبل ال و کیفیت آن دقت کرد. مبل ال مانند مبل سلطنتی و کلاسیک دارای دسته ها و تاج چوبی و منبت کاری شده نیستنند؛ در نتیجه میزان چوب استفاده شده زیاد نیست. اما با تمام این تفاسیر، مسئله استحکام کلاف فارغ از نوع مبل، باید در تمامی مدل­ های مبلمان مورد توجه قرار گیرد.

مبل سکشنال چیست

مبل سکشنال چیست-آرا سوفا

جنس پارچه مبل ال چیست؟

بهترین پارچه مبل ال و به طور کلی برای دسته مبلمان راحتی، پارچه های مخمل هستند. انتخاب پارچه مبلی از جنس مخمل، حس نرمی و لطافت فوق العاده‌ای را هنگام نشستن برروی مبل به ما می‌دهد و همیشه جزء پارچه های محبوب در بین خریداران مبل بوده. در گذشته پارچه مخمل قیمت بسیار بالایی داشت اما امروزه به کمک پیشرفت تکنولوژی این نوع پارچه ها با هزینه معقول تری تولید و در دسترس مردم قرار می‌گیرند.

از طرفی توجه داشته باشید که انتخاب پارچه مخمل برای مبل های ال شکل، حس اسپرت و مدرن‌تری را به دکوراسیون اتاق نشیمن شما می‌بخشد. که از جمله پارچه مبلی های مخمل موجود در بازار می‌توان به:

  • پارچه مبلی مازراتی
  • پارچه مبلی پورشه
  • پارچه مبلی جاسمین

جنس نشیمن مبل ال از چیست؟

هنگام خرید مبل ال شکل باید به جنس نشیمن آن دقت کنید. این اشتباه را نکنید که اگر یک مبل ال نرم است پس از نشیمن خوبی نیز برخوردار است. برای نشیمن مبل های ال بیشتر از اسفنج استفاده می‌شود و هرچه تراکم این اسفنج ها بالاتر باشد، کیفیت اسفنج بهتر است. برای تشکچه ها باید حداقل از اسفنج ۳۰ کیلویی به بالا و برای دسته ها و تکیه گاه از حداقل اسفنج ۲۵ کیلویی به بالا استفاده ‌شود. اما شاید براتون جالب باشه که آرا سوفا تشک تمام مبل های خودش را از تشک های کاملا طبی یورتان استفاده میکند. خاصیت تشک طبی یورتان این است که با ارگونومی بدن هماهنگ است و هیچ کونه آسیبی به ستون مهره ها یا گردن در هنگام خوابیدن و به اصطلاح لم دادن روی آن برای ما ایجاد نمیکند.

سایت ایکیا میتواند بهترین مرجع شما برای خرید انواع مبل ال سکشنال باشد.

مبل ال راحتی تخت شو

مبل ال راحتی تخت شو-آرا سوفا

سوال متداول:

برای خرید مبل ال تختخواب شو آرا سوفا باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

برای خرید انواع مبل تختخواب شو برند آرا سوفا شما میتوانید همه روزه به هر دو شعبه ما یعنی شعبه مرکزی ما در کرج، گوهردشت و شعبه تهران، سعادت آباد مراجعه نمایید.

در غیر این صورت میتوانید به سایت ما به نشانی www.arasofa.com مراجعه کنید و به راحتی با نصف قیمت مبل مورد علاقه خود را خریداری کنید.

همچنین میتوانید برای خرید از طریق واتساپ هم اقدام نمایید که شماره های پاسخ گویی واتساپ در زیر برایتان قرار داده ایم.

سعادت آباد: ۰۹۱۰۵۲۴۹۳۶۴

گوهردشت: ۰۹۳۸۹۰۹۵۱۵۱

1 نظر در “راهنمای خرید مبل ال + عکس

  1. سلام مونده بودم مبل ال به درد خونه من میخوره یا نه که با خوندن این راهنما کامل متوجه چیدمان شدم . ممنون از راهنمای خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .