اگر سبک خانه ای مدرن و یا سبک حانه ای کلاسیک مد نظر و سلیقه شما باشد، مبل چستر یکی ا منحصر به فرد ترین و در عین حال کارآمد ترین وسایلی است که اکثر سلیقه ها را پوشش میدهد و مورد علاقه بسیاری از افراد قرار دارد.مبل چستر که به طور سنتی با چرم و در رنگ های تیره برای القای حسی مردانه ساخته میشد، با گذشت زمان تکامل یافت و گزینه های شیک و مدرن و پیچیده تری را برای طراحان داخلی ارائه داد.

مبل چستر تختخواب شو یکی از نمونه های پر طرفدار و تکامل یافته این مبلمان است که بسیاری از خانواده ها تمایل زیادی برای خرید آن دارند و مهم ترین دلیل این موضوع را میتوان به زیبایی و شیک بودن فوق العاده مبل چستر و همچنین امکان تخت شدن آن که یک اتفاق بینظیر است تلقی کرد.

در این مقاله راهنمایی برای چیدمان مبل چستر تهیه کرده‌ایم که مطالعه آن کمک می‌کند با استفاده از این مبلمان، خانه ای به مراتب زیباتر داشته باشید.

مبل چستر تختخواب شو جدید آرا سوفا

انواع مبل چستر، مبل چستر تخت شو

شناخت انواع مبل چستر و تعیین مکان آن

اولین و مهم‌ترین نکته برای چیدمان مبل چستر شناخت انواع آن و تعیین مکانی است که می‌خواهید مبلمان چستر را در آنجا قرار دهید. به طور کلی مبل‌های چستر، مبل‌هایی با دکمه‌های عمیق یا اصطلاحا لمسه کاری شده هستند که با یک جلو مبلی جدید جلوه زیبا و بی‌نظیری به وجود می‌آورند. لمسه کاری این مبل‌ها با دست انجام شده و باعث می‌شود که مبل، شیک و در عین حال بسیار محکم و بادوام شود. این لمسه کاری‌ها در بیشتر انواع مبل‌های چستر شامل ایتالیایی، راحتی، کلاسیک، روسی، خرچنگی و مصری دیده می‌شود.

طراحی مبل‌های چستر به صورتی است که می‌توان آن‌ها را هم در گروه راحتی و هم مبلمان نیمه رسمی قرار داد. از این رو می‌توانید در مکان‌های مختلفی مانند پذیرایی، اتاق نشیمن و حتی اتاق خواب از مبل چستر استفاده کنید. نکته مهم برای انتخاب مکان مبل چستر این است که این مدل مبل‌ها با توجه به اندازه نسبتا بزرگشان باید در جایی قرار بگیرند که فضای کافی در اطراف آن برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

انتخاب بهترین رنگ مبل چستر؛ هماهنگی با سایر المان‌های دکوراسیون را در نظر بگیرید

رنگ مبل چستر باید با سایر عناصر دکوراسیون اتاق مانند میز تلویزیون شما هم‌خوانی داشته باشد. به این منظور می‌توانید رنگی کاملا متضاد با المان‌های دیگر دکوراسیون انتخاب کنید. برای مثال رنگ‌های زرد خردلی، بنفش یا سبز در کنار دیوارهای خاکستری اتاق شادابی بیشتری به فضا می‌بخشد. از طرف دیگر می‌توانید رنگ مبل چستر را دقیقا مطابق با رنگ دیوارها انتخاب کنید و سایر صندلی‌ها و مبلمان را با رنگ‌های دیگری بخرید. چنین ایده‌ای باعث می‌شود که آثار هنری و تابلوهای ارزشمند روی دیوار پشت سر مبل چستر جلوه زیباتری داشته باشند.

مبل چستر تختخواب شو جدیبد آرا سوفا

مبل چستر تختخواب شو جدیبد آرا سوفا

نحوه چیدمان مبل چستر در منزل؛ ابعاد مبل چستر را در نظر بگیرید

پس از انتخاب مکان و رنگ و تهیه مبل‌ها، نوبت به چیدمان مبل چستر می‌رسد. براین اساس می‌توانید یکی از چند مدل چیدمان زیر را برای قرار دادن مبل‌های چستر انتخاب کنید:

چیدمان مبل چستر مربعی: در این مدل چیدمان، تلویزیون یا شومینه به عنوان نقطه کانونی منزل در نظر گرفته شده، یک مبل چستر سه نفره دقیقا مقابل آن و مابقی مبل‌ها با زاویه 90 درجه در کناره‌ها و روبه‌روی هم قرار می‌گیرند.
چیدمان مبل چستر دایره‌ای: این نوع چیدمان هم مانند مدل مربعی است؛ با این تفاوت که باید از مبل‌های چستری که انحنا دارند، استفاده کرد.
چیدمان مبل چستر متقارن: در این روش دو کاناپه 2 یا 3 نفره روبه‌روی هم و یک میز جلو مبلی ست با مبل‌ها در بین آن‌ها قرار می‌گیرد.
چیدمان مبل چستر در خانه کوچک و گوشه: این نوع چیدمان برای خانه‌های کوچکی که فضای زیادی ندارند، ایده‌آل است. به این منظور باید مبل چستر انحنادار را در گوشه پذیرایی بگذارید و سایر مبلمان را در حول آن بچینید.

نکته مهم برای انتخاب هر کدام از مدل‌های چیدمان فوق، این است که مبل چستر در پذیرایی به صورتی قرار بگیرد که جا برای وسایل دیگر از جمله میز ناهارخوری شما، میز تلویزیون و وسایلی از این دست باشد.

استفاده از تزئینات برای چیدمان مبل چستر در خانه

استفاده از المان‌های تزئینی و بعضا کاربردی مانند انواع کوسن‌ها و شال‌ها نقش زیادی در زیباتر شدن چیدمان مبل چستر دارند. با در نظر داشتن رنگ مبل می‌توانید انواع و اقسام کوسن‌ها در شکل‌ها و طرح‌های مختلف را تهیه کنید و تغییر چشم‌گیری در دکوراسیون منزل به وجود آورید.

شال مبل و پتوهای دکوری نیز از جمله وسایل تزئینی دیگر هستند که روی دسته‌های مبل چستر پهن می‌شوند و بعضا تا روی زمین امتداد دارند. علاوه‌بر این، آباژورهای ایستاده‌ای که کنار مبل چستر روی زمین قرار می‌گیرند، هم باعث می‌شوند مبلمان شما متفاوت و خاص به نظر برسند و هم جنبه تزیینی دارند. در بخش بعد بیشتر به اهمیت نورپردازی می‌پردازیم.

4 مبل تختخواب شو اگر سبک خانه ای مدرن و یا سبک حانه ای کلاسیک مد نظر و سلیقه شما باشد، مبل چستر یکی ا منحصر به فرد ترین و در عین حال کارآمد ترین وسایلی است که اکثر سلیقه ها را پوشش میدهد و مورد علاقه بسیاری از افراد قرار دارد.مبل چستر که به طور سنتی با چرم و در رنگ های تیره برای القای حسی مردانه ساخته میشد، با گذشت زمان تکامل یافت و گزینه های شیک و مدرن و پیچیده تری را برای طراحان داخلی ارائه داد.

توجه به نورپردازی فضای اطراف مبل چستر

نورپردازی نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه دارد. نور مناسب می‌تواند فضا را روشن‌تر و جذاب‌تر کند و به چیدمان مبل چستر و چیدمان مبل ال در پذیرایی زیبایی بیشتری ببخشد. برای نورپردازی حتی الامکان از نور طبیعی بهره ببرید که رنگ مبلمان را همان طور که هست و بدون کمترین تغییری به نمایش می‌گذارد. در غیر این صورت می‌توانید از چراغ‌های دیواری، سقفی، فلورسنت و ال ای دی استفاده کنید.

راهنمای خرید مبل ال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *