راهنمای خرید

راهنمای خرید انواع مبل ریلکسی

راهنمای خرید مبل ریلکسی

مبل ریلکسی مدل RE12 مبل آرا

مبل ریلکسی

حدود یک قرن می باشد که صندلی های ریلکسی به عنوان یکی از راحت ترین نوع مبلمان پای خود را در زندگی ما باز کرده است. این نوع از مبلمان حس آرامش را برای صاحبان آنها به ارمغان آورده است.

با پیشرفت تکنولوژی انواع ویژگی ها به این از محصولات اضافه شده است. صرفه جویی در فضا ، الکتریکی شدن برخی از ویژگی های خاص آنها می باشد.

به یاد داشته باشید که راحتی شما مهمترین بخش از فرایند انتخاب و خرید است .در این راهنما تلاش شده است تا با معرفی از انواع مبلمان ریلکسی اطلاعات مفیدی به شما منتقل شود.

 

اندازه اتاق شما

اولین موردی که اهمیت بسیار زیادی زرد این است که شما چقدر فضا برای آن در نظر گرفته اید. معمولا مبلهای راحت فضای بیشتری نسبت به سایر مبل ها اشغال میکنند اما برخی از مدل های جدید نیز نسبتا فضای کمی اشغال میکنند.

مدل-مبل-ریلکسی-جدید

مدل-مبل-ریلکسی-جدید

در هنگام خرید بین دو دسته مبل را اندازه بگیرید . همچنین مبل را در حالت باز یا لم نیز اندازه بگیرید تا مشخص شود در بیشترین حالت چقدر فضا میگیرد.

یک دیگر از مواردی که باید مشخص شود این است که چه کسی قرار است از آن استفاده کند. آیا زمانیکه شخص روی آن مینشیند پاهای آن روی زمین قرار میگیرد ؟ بررسی کنید در حالت نشسته سر شما در موقعیت راحتی قرار دارد ؟

 

راحتی

اگر در اندازه مشکلی ندارید راحتی نشتن روی آن را تست کنید. چون مبل های ریلکسی برای استفاده بلند

مبل-ریلکسی (2)

مبل-ریلکسی (2)مبل-ریلکسی (2)

مدت معمولا استفاده میشوند ، پس بررسی کنید آیا دز درازمدت از آن خسته می شوید ؟

 

مشخصات فنی

مشخصات فنی یکی از آیتم های تاثیر گذار در انتخاب بین مدل های مختلف می باشد. حتما به بررسی کلاف یا استراکچر این مبل بپردازید. ببینید کلاف ببینید چگونه اتصالات ان به یکدیگر متصل شده است. آیا مکانیزم آنها به راحتی عمل میکند یا نه ؟ به جای پرچ ها و پیچ ها به دقت نگاه کنید. اگر پرچ ها خوب متصل نشده باشند ، استفامت خوبی نخواهد داشت. به ریزه کاری های اتصال قطعات مختلف مثل دسته ها ، پشتی و … بسیار دقت کنید.

 

انواع ویژگی های مبل ریلکسی

مدل مبل-ریلکسی-دستی

مدل مبل-ریلکسی-دستی

مبل های ریلکسی جدید قابلیت های زیادی نسبت به قبل پیدا کرده اند . که برخی از این امکانات و ویژگی ها در زیر آورده شده است

موتور دستی یا برقی : حالت دستی یا برقی تبدیل به حالت لم یا بلعکس .مدل ریلکسی برقی دارای موتور مکانیکی جهت حرکت می باشد.

پایه گردان : برخی از انواع آنها دارای پایه های گردان 360 درجه می باشند

پشتی ماساژور : در برخی از مدل ها موتور اضافه ای در پشتی برای ماساژ کمر و گردن قرار داده شده است.

حالت راک : برخی از مدل های ریلکسی حالت راک نیز دارند. حالت راک حالت حرکتی به سمت جلو و عقب می باشد.

 

جنس رویه مدل ریلکسی

مبل-ریلکسی (2)

مبل-ریلکسی

وقتی نوبت به پوشش روی مبل یا صندلی ریلکسی می رسد ، شما هزاران انتخاب دارید. شما می توانی از چرم های  طبیعی ، چرم های مصنوعی ، جیر، محمل و…

اما هر کدام از آنها بستگی به سلیقه شما دارد . ضمن آنکه دکوراسیون منزل شما نیز موثر در انتخاب می باشد.

 

مبل ریلکسی چرمی یا پارچه ای؟

معمولا تولید مبل های ریلکس شو در انواع مختلف پارچه یا چرم قابل سفارش می باشند که هرکدام بر اساس سلیقه شما ، دکوراسیون منزل و … میتواند متفاوت باشد. انتخاب یک پارچه یا چرم با دوام، ضخیم و راحت می تواند آسایش شما را برای بلند مدت تامین نماید.

مبل ریلکسی سالمندی

مبل ریلکسی سالمندی

مبل ریلکسی با پارچه میکروفایبر یا جیر یکی از بهترین انتخاب ها می باشد زمانیکه شما در خانه کودک یا حیوانات خانگی ندارید. پارچه های جیر بسیار لطیف بوده و سرما و گرما در آنها ماندگار نیست. همچنین بافت و طرح زیبا ، تنوع رنگ بندی بالا از مزایای انتخاب پارچه های جیر می باشد

مبل های چرمی نیز جذابیت و جلای خاصی دارند. استفاده از چرم طبیعی جهت این نوع مبلمان یک انتخاب حرفه ای می باشد که دکوارسیون شمار را شگفت انگیز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *