یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ‌تر کردن خانه‌های کوچک، به حداکثر رساندن نور طبیعی است. اتاق های روشن و آفتابی نسبت به اتاق های تاریک و سایه بازتر و جادارتر به نظر می رسند. اطمینان حاصل کنید که پنجره ها را بدون مانع نگه دارید و از پنجره های رنگ روشن استفاده کنید که نور زیادی را وارد می کنند. اضافه کردن نورگیر یا پنجره های روبه خورشید را در نظر بگیرید تا نور طبیعی بیشتری را به خانه خود بیاورید.

خانه خود را گران نشان دهید، ۲۰ روش جالب

از رنگ های روشن استفاده کنید

رنگ‌های روشن می‌توانند به یک خانه کوچک احساس بازتر و مطبوع‌تر ارائه دهند. برای بازتاب نور و ایجاد توهم فضای بیشتر روی دیوارها و سقف خود از رنگ روشن استفاده کنید. همچنین می توانید از مبلمان و دکورهای رنگ روشن برای ایجاد ظاهری منسجم و جادار استفاده کنید.

استفاده از رنگ روشن به لوکس نشان دادن خانه شما کمک میکند

استفاده از رنگ روشن به لوکس نشان دادن خانه شما کمک میکند

مرتب کردن

به هم ریختگی می تواند باعث شود یک خانه کوچک حتی کوچکتر به نظر برسد. وقتی نوبت به شلوغ کردن خانه‌تان می‌رسد، بی‌رحم باشید. از شر هر چیزی که به آن نیاز ندارید یا به طور منظم استفاده نمی کنید خلاص شوید. روی راه حل های ذخیره سازی مانند قفسه ها، کابینت ها و کشوها سرمایه گذاری کنید تا وسایل خود را مرتب و دور از دید نگه دارید.

مرتب کردن همیشگی خانه به لوکس و لاکچری بودن آن کمک میکند

از آینه استفاده کنید

آینه ها می توانند نور را منعکس کنند و فضای اتاق را جادارتر کنند. یک آینه بزرگ به یک دیوار آویزان کنید تا توهم یک اتاق بزرگتر را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از آینه‌های کوچک‌تر برای بازتاب نور و روشن‌تر کردن اتاق استفاده کنید.

استفاده از مبلمان مناسب میتواند فضا را لوکس تر از آنچه هست به نمایش بگذارد

استفاده از مبلمان مناسب میتواند فضا را لوکس تر از آنچه هست به نمایش بگذارد

مبلمان مناسب را انتخاب کنید

مبلمان در خانه های کوچک معمولا دارای محدودیت است به همین دلیل توصیه می شود مبلمانی را انتخاب کنید که مقیاس مناسب فضای شما باشد. از قطعات بزرگ و حجیمی که می توانند یک اتاق کوچک را تحت الشعاع قرار دهند خودداری کنید. مبلمان چند منظوره مانند مبل تختخواب شو یا انباری عثمانی را در نظر بگیرید تا فضا را به حداکثر برسانید.

طراحی مبلمان فوق لاکچری با هوش مصنوعی + عکس

ایجاد منطقه مشخص

ایجاد مناطق در یک خانه کوچک می تواند باعث ایجاد فضای بزرگ تر شود. برای مشخص کردن قسمت‌های مختلف در یک اتاق، از فرش‌ها یا جای مبلمان استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک منطقه نشیمن، ناهار خوری و فضای کاری در یک آپارتمان استودیویی ایجاد کنید.

دکوراسیون عمودی

با استفاده از قفسه های کتاب و کابینت های بلند از فضای عمودی در یک خانه کوچک استفاده کنید. این می تواند چشم را به سمت بالا بکشد و توهم فضای بیشتر را ایجاد کند. راه‌حل‌های ذخیره‌سازی آویزان مانند قفسه‌های شناور یا قفسه قابلمه‌ای آویزان را برای آزاد کردن فضای پیشخوان و کف در نظر بگیرید.

استفاده از خطوط عمودی برای لاکچری کردن و خطای دید در خانه نقلی

استفاده از خطوط عمودی برای لاکچری کردن و خطای دید در خانه نقلی

حذف موانع بینایی

انسدادهای بینایی می توانند باعث شوند که یک اتاق کوچک حتی کوچکتر به نظر برسد. هر چیزی که خط دید را از یک سر اتاق به سمت دیگر مسدود می کند را بردارید. به عنوان مثال، از قرار دادن مبلمان یا وسایل دکوری در وسط اتاق که می تواند مانع بصری ایجاد کند، خودداری کنید.

استفاده از چراغ های روشنایی به صورت استراتژیک

وسایل روشنایی همچنین می‌توانند به ایجاد فضای بزرگ‌تر در خانه‌های کوچک کمک کنند. برای ایجاد نوری یکنواخت و روشن که اتاق را پر می کند، از نورپردازی مسیر یا نورپردازی فرورفته استفاده کنید. از استفاده از چراغ های بزرگ و حجیم که می توانند فضای ارزشمندی را اشغال کنند خودداری کنید.

۱۳ ایده ارزان و مقرون به صرفه برای بازسازی خانه

ایجاد توهم با کفپوش

کفپوش نیز می تواند توهم فضای بیشتر را ایجاد کند. برای انعکاس نور و ایجاد حس باز بودن از کفپوش های رنگ روشن مانند چوب روشن یا کاشی سفید استفاده کنید. از استفاده از الگوها یا طرح‌های شلوغی که می‌توانند اتاق کوچکی را به هم ریخته‌تر کنند، خودداری کنید.

استفاده از کفپوش های مناسب

از موارد عمودی استفاده کنید

راه راه های عمودی می توانند اتاق را بلندتر و جادارتر نشان دهند. استفاده از راه راه های عمودی را در دکوراسیون خود در نظر بگیرید، مانند پرده یا فرش. این می تواند چشم را به سمت بالا بکشد و توهم فضای بیشتری را ایجاد کند.

از یک تناژ رنگ استفاده کنید

استفاده از یک رنگ در یک خانه کوچک می تواند ظاهری منسجم و جادار ایجاد کند. رنگ روشنی مانند سفید یا بژ را انتخاب کنید و از آن برای دیوارها، سقف و مبلمان خود استفاده کنید. این می تواند ظاهری یکپارچه ایجاد کند که باعث می شود فضا بزرگتر شود.

استفاده از یک تک رنگ در خانه نقلی به فضاسازی و لاکچری و لوکس بودن آن کمک میکند

استفاده از یک تک رنگ در خانه نقلی به فضاسازی و لاکچری و لوکس بودن آن کمک میکند

از فضای بیرون استفاده کنید

اگر فضای بیرونی دارید، مانند بالکن یا پاسیو، از آن برای گسترش فضای زندگی خود استفاده کنید. از مبلمان و دکور بیرون استفاده کنید تا فضای بیرونی راحت و کاربردی ایجاد کنید که مکمل فضای داخلی شما باشد.

در خاتمه، با استفاده از این ترفندهای طراحی، می‌توانید به یک خانه کوچک احساس بزرگ‌تر و راحتی بیشتری بدهید. به یاد داشته باشید که نور طبیعی را به حداکثر برسانید، از رنگ‌های روشن استفاده کنید، شلوغ نکنید، از آینه‌ها استفاده کنید، مبلمان مناسب را انتخاب کنید، مناطقی مشخصی ایجاد کنید، موارد عمودی را مدنظر داشته باشید، موانع بصری را بردارید، از وسایل نورپردازی به‌طور استراتژیک استفاده کنید، با کفپوش‌ها توهم ایجاد کنید، از نوارهای عمودی استفاده کنید، از یک رنگ استفاده کرده و اهمیت فضای بیرون را فراموش نکنید. با استفاده از این نکات و کمی خلاقیت، می توانید خانه کوچک خود را به فضایی دنج و کاربردی تبدیل کنید که احساس باز و جذاب می کند.

ویژگی های دکوراسیون۱۴۰۲ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *