مبل ریلکسی ماساژور وسیله ای است نوظهور در صنعت مبلمان ایران که با افتخار آرا سوفا اولین دارنده و تولید کننده این مبلمان ریلکسی برقی سالمندی ماساژور است. اما مزایای این مدل از مبلمان ریلکسی چیست؟در ادامه 7 مزیت اصلی استفاده از مبل ریلکسی ماساژور را برای شما بیان میکنیم.

مبل ریلکسی ماساژور

جدیدترین مدل مبل ریلکسی ماساژ

مبل ریلکسی ماساژور، یک ابزار است که به شما اجازه می‌دهد تا با نشستن بر روی آن، لذت ماساژ بدن خود را تجربه کنید. این مبل، به عنوان یک وسیله آرامش‌بخش و رفع خستگی و درد بدن، می‌تواند برای سلامتی شما بسیار مفید باشد.

با خواندن فوائد و مزایای بینظیر این سبک از مبلمان به روز میتوانید تجربه استراحت لذت بخش و درمانی را داشته باشید.

در کنار فواید و ویژگی های و مزایای بینظیر مبل ریلکسی ماساژور که برای بدن دارد 7 مورد از مزیت های اساسی این مدل از مبلمان را در ادامه برای شما آورده ایم که میتوانید بخوانید.

راهنمای خرید انواع مبل ریلکسی + عکس و فیلم

  • تراز ستون فقرات

یک صندلی ماساژور عضلات ستون فقرات بدن انسان را شل می کند.  این به دلیل این واقعیت است که ستون فقرات بسیاری از اعضای دیگر بدن، از جمله بازوها و پاها را کنترل می کند.

استفاده از مبلریلکسی ماساژور باعث می شود رشته های عصبی به راحتی از ستون فقرات عبور کنند؛ این کار فشار وارده بر ستون فقرات را کاهش می دهد و از این رو به آرامش و تراز ستون فقرات کمک می کند.

هنگامی که استخوان پشت در حالت اولیه خود در یک راستا قرار نگیرد، می تواند باعث فشرده شدن برخی از رشته های اعصاب شود. این کار باعث می شود که تکانه های عصبی از طریق ستون فقرات عبور کنند.

صندلی ماساژ، ستون فقرات را انعطاف پذیرتر می کند، از این رو استخوان پشت را قادر می سازد در صورت عدم تراز به حالت اولیه خود بازگردد. بنابراین استفاده از صندلی ماساژور به کاهش درد کمر کمک می کند و بسیاری از مبتلایان به کمردرد از آن در خانه استفاده می کنند.

  •  جریان خون را بهبود می بخشد

مبل ریلکسی ماساژور در هنگام ماساژ به گونه ای عمل میکند که قسمت های مختلف بدن که عبور جریان خون در آن نقاط ضروری است را لمس میکند. این عامل از مهمترین ویژگی های صندلی ریلکسی ماساژ است.

یک بدن پرکار مشکلات زیادی از جمله خستگی و به طور کلی داشتن بدن ضعیف را تجربه می کند. هنگامی که خون با سرعت مناسب پمپاژ می شود، اکسیژن با سرعت بیشتری در بدن توزیع می شود و از این رو انرژی بیشتری برای بدن برای عملکردهای فیزیکی و متابولیک در داخل بدن تامین می شود. این همچنین به خون اجازه می دهد تا مواد مغذی را در کل بدن سریعتر منتقل کند.

  • ترشح اندورفین را تحریک می کند

اندورفین ها هورمون هایی هستند که توسط مغز و سیستم عصبی برای انجام عملکردهای روانی خاص در بدن انسان ترشح می شوند. این هورمون ها مسئول دریافت درد و میزان استرس بدن انسان هستند.

صندلی ماساژ باعث افزایش ترشح هورمون هایی می شود که میزان درک درد و همچنین سطح استرس را در بدن کاهش می دهد. استرس بر بسیاری از عملکردهای بدن از جمله اشتها، فشار خون و خواب تأثیر می گذارد.

بنابراین صندلی ماساژ برای محافظت از بدن در برابر فشار خون بالا ضروری است. زیرا فشار خون پایین منجر به کندی ضربان قلب می شود. صندلی ماساژور آرامش بدن را افزایش می دهد و از این رو بر ضربان قلب تأثیر زیادی می گذارد.

همچنین تضمین می کند که در هنگام آسیب دیدگی یا بیماری، بهبودی سریع وجود دارد.

  • تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن انسان بر اساس تعداد گلبول های سفید در بدن تعیین می شود. این به این دلیل است که سلول های شما مسئول محافظت از بدن در برابر حملات خارجی و ارگانیسم های بیماری زا هستند.

گلبول‌های سفید خون همچنین با آزاد کردن آنتی‌بادی‌هایی که با ارگانیسم‌های عامل بیماری مبارزه می‌کنند یا با بلع پاتوژن‌ها، با پاتوژن‌ها مبارزه می‌کنند. آنها در سلول های بنیادی که در داخل مغز استخوان قرار دارند تولید می شوند.

یک جلسه با صندلی ماساژ تعداد گلبول های سفید تولید شده را به سرعت افزایش می دهد و در نتیجه مقاومت بدن را در برابر بیماری ها افزایش می دهد. بدنی که تعداد گلبول های سفید خون پایینی دارد مستعد ابتلا به عفونت های روزانه از جمله تب و آنفولانزا است.

  • کاهش اسید لاکتیک در بدن

استفاده از مبل ریلکسی ماساژ بدن را قادر می سازد تا استراحت کند و در نتیجه سطح جریان خون را افزایش می دهد. هنگامی که خون با سرعت بیشتری در گردش است، فشرده سازی و شل شدن مکرر در رگ های خونی وجود دارد.

بنابراین منجر به دفع سریعتر مواد زائد از سیستم بدن می شود. اسید لاکتیک یکی از مواد زائدی است که نباید اجازه داد در بدن انسان تجمع پیدا کند. دفع سریع اسید لاکتیک باعث کاهش خستگی بدن می شود. اکثر ورزشکاران به دلیل این عملکرد از صندلی ماساژور استفاده می کنند.

  • انعطاف پذیری را بهبود می بخشد

بدن معمولاً تحت تأثیر سطوح بالای ورزش که قرار می گیرد منجر به درد می شود. هنگامی که فرد برای مدت طولانی ورزش می کند، اغلب منجر به شرایطی می شود که به عنوان عامل محرک شناخته می شود. نمونه ای از این حالت کشش عضلانی او است که در اثر دویدن برای مسافت بسیار طولانی بدون استراحت ایجاد می شود.

مثال دیگر درد عضله دوسر به دلیل وزنه برداری است. تمام این شرایط را می توان با استفاده از صندلی ماساژور به حداقل رساند. صندلی باعث رشد سلول های پرانرژی، میتوکندری می شود، در نتیجه ثبات و انعطاف بدن انسان را افزایش می دهد. از طریق صندلی ماساژ، فرد می‌تواند بدون نیاز به احساس اثرات محرک پس از آن، به ورزش و فعالیت‌های بدنسازی شدیدتر بپردازد.

  • کیفیت خواب را بهبود می بخشد

کیفیت خواب تحت تأثیر عوامل زیادی در بدن انسان قرار دارد. یکی از عوامل استرس است. برای فردی که استرس دارد خواب باکیفیت سخت است. صندلی ماساژور مغز و ستون فقرات را آرام می کند و از این رو فرد را قادر می سازد خواب خوبی داشته باشد. این دارو توسط بیماران مبتلا به سرطان یا مشکلات قلبی برای کمک به خواب بهتر استفاده می شود. صندلی ماساژور نیز اهمیت دارد زیرا سطح افسردگی را در بدن انسان کاهش می دهد. این امر از طریق ترشح برخی از هورمون ها به نام هورمون های شادی انجام می شود. اینها شامل دوپامین و سروتونین است که به طور کلی فرد را شادتر می کند. زمانی که فردی بعد از ماساژ به خواب می رود، احتمال اینکه به خواب عمیق برود و کمتر دچار اضطراب و خستگی شود بیشتر است.

جدیدترین مدل مبل ریلکسی برقی ماساژ

جدیدترین مدل مبل ریلکسی برقی ماساژ

نتیجه

مبل ریلکسی ماساژور فواید زیادی برای بدن انسان دارد. برخی از این فواید دیگر عبارتند از افزایش دامنه حرکتی فرد، کاهش سردرد و همچنین بهبود گردش خون لنفاوی در بدن. بنابراین، صندلی ماساژ برای بدن انسان بسیار بیشتر از آنچه مردم واقعاً می دانند اهمیت دارد. استفاده از صندلی ماساژور نه تنها به بهبود عملکرد بدن بلکه به مغز نیز کمک می کند.

اگر علاقه مند به دیدن باقی مدل های مبل ریلکسی آرا سوفا هستید میتوانید وارد لینک زیر شوید.

مبل ریلکسی برقی و دستی آرا سوفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *